Mekteb-i Sultani Denizcileri

Grup üyeliğine davet

Galatasaray Liseli deniz ve yelken tutkunlarının, birbirleriyle her zaman iletişimde olması, bilgi ve tecrübelerini paylaşabilmeleri ve seyirlerinde birbirlerine yardımcı olabilmeleri amacıyla kurduğumuz "Mekteb-i Sultani Denizcileri" Whatsapp İletişim grubuna, denizcilikle ilgilenen tüm Galatasaray Liselileri davet etmek istiyoruz.

Ülkemiz ve Dünya liman ve koylarındaki GSL'li denizcilerle iletişime geçmek, yerlerini bilmek ve en önemlisi seyirlerimizde birbirimizle görüşme fırsatını yakalamak, biz GSL'li denizcilere ayrı bir mutluluk ve seyirlerimizde güven verecektir. Gruba katılmak isteyenlerin, berk.kutengin@bnktextile.com adresine ad, soyad ve devresini belirten bir e-posta göndermeleri yeterli olacaktır. Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun.

Sevgi ve Saygılarımla.
Berk Kutengin (123)

Etkinlikler

Mekteb-i Sultani Denizcileri'nin 17 - 19 Eylül tarihleri arasında Ege Denizi'nde gerçekleştirdiği ikinci trofesinde, toplamda 24 tekneyle gelen 67 Galatasaray Liseli denizcimizle beraber çok keyifli ve unutulmaz hatıralarla dolu üç gün geçirdık. Bizlere katılımlarıyla destek veren tüm Galatasaraylılara ve; Yosun, Mamita, Ma Vie, Turkuaz, Congo, My Way, Denizkızım, Akene, Anouk, Munganga, Miki, La Boheme, Blue Ice, Siesta, Desiree, Pera 1, True Blue, Gurur Deniz, İstavrit, Celine3, Taj, Leandra, Gece ve Kala teknelerine sonsuz teşekkür ederiz.
 

Mekteb-i Sultani Denizcileri'nin yeni Komodoru Ekrem İnözü Ağabey'e başarılar diler, bir önceki Komodorumuz Gündüz Nalbantoğlu Ağabey'e emekleri için teşekkür ederiz.

Faaliyetlerimiz

Mekteb-i Sultani Denizcileri Kartı ile alışverişlerde indirim, genç liseli denizcilere destek.

Mekteb-i Sultani Denizcileri Kartı ile Eastmarine® Kartal, Kalamış, Bodrum, Marmaris, Göcek ve DepoMarin® Bodrum ma"azalarında %25’e varan indirimlerden yararlanabilirsiniz. Alışveriş tutarının %5’i Galatasaray Lisesi Denizcilik ve Yelken Kulübü öğrencilerinin eğitimlerine destek vermek için Galatasaraylılar Derneği tarafından kurulan Mekteb-i Sultani Denizcileri Fonu’na aktarılmaktadır.

 

Videolar

Yücel Köyağasıoğlu ( 87 ) " Yıldız Kotrası " 30.05.2021 Pazar
Batur Kuruz ( 112 ) Okyanusta Seyir ... 31.Mayıs.2020
Gencer Emiroğlu ( 114 ) Teğmen Muhittin Bey'in Sibirya'dan Firarı 22.Ocak.2021
Mehmet Erem ( 120 ) Denizde Zor Anlar...Teknede Yangın 24.01.2021
Sinan Sümer ( 126 ) Okyanusta İlk Türk Takımı : Alize Ocean Racing.. 23.01.2021
Mehmet Erem ( 120 ) Denizde Zor Anlar.. Pervaneler ve Sorunları 3.01.2021